Penze. Máte už vlastní představu o tom, jak ji chcete prožít? Chcete jít do penze dříve, mít se lépe a užít si ji déle? Pro většinu našich klientů je penze obdobím neopakovatelných životních zážitků. Díky nám překonali vnímání penze jako symbolu stáří a skromnosti. I vám pomůžeme užít si penzi podle vlastních představ.

 • Vitality.svg

  84 let

  se v průměru dožívají ženy.

 • Vitality.svg

  80 let

  se v průměru dožívají muži.

 • Finanzen02.svg

  15 500 Kč

  stojí měsíčně pobyt ve státem dotovaném domově pro seniory.

Multi-generation family looking at camera outdoors at dusk, caravan holiday trip.

Detail produktu

Švýcarská renta je službou postavenou na závěrech socioekonomického výzkumu, která umožňuje definovat přesnou představu klientů o jejich životě v penzi. Vnitřní algoritmus následně vyčíslí potřebný kapitál umožňující realizaci konkrétní představy. Za pomocí finančněporadenského know-how Swiss Life optimalizujeme tvorbu a čerpání potřebného kapitálu. Takto vám pomůžeme žít život podle vlastních představ, a to ve vámi zvolené životní etapě.

5+2-duvodu

5+2 oblasti kvality života

Dlouhodobě sledujeme faktory, které nejvíce ovlivňují kvalitu života lidí. To nám umožnilo určit 5 + 2 hlavní oblasti klíčové pro zdraví každého člověka, které Světová zdravotnická organizace definuje jako „stav kompletní fyzické, duševní a sociální pohody“. Analýza těchto klíčových oblastí je jedním z pilířů Švýcarské renty.  


Proč Švýcarská renta?

Pokroky v medicíně, technologiích a vzrůstající povědomí o přínosech raději zdravého životního stylu umožňují žít lidem kvalitnější a delší život. Proto se ve Swiss Life, ve spolupráci s dalšími odborníky z mnoha oblastí, zabýváme otázkou delšího života podle vlastních představ.

Základ služby Švýcarská renta vznikl před 25 lety pro švýcarskou klientelu. Jde o službu, která čerpá ze zkušeností osmi generací klientů a pracovníků Swiss Life z celého světa.

Parametry služby jsme ve spolupráci s českými specialisty přizpůsobili specifikům českého prostředí a našich klientů.

 • Optimalizujeme částku, kterou budete pro období své penze skutečně potřebovat.
 • Minimalizujeme náklady na tvorbu potřebného kapitálu.
 • Eliminujeme případná rizika, která by tvorbu rezervy mohla ohrozit.

Díky nám budete moci jít do penze dříve, mít se lépe a užít si ji déle.

Freizeit

Kontaktujte nás

Rádi vám poradíme a pomůžeme přímo na klientské lince 800 80 40 30 nebo nám na sebe zašlete kontakt a my se vám ozveme co nejdříve.

Vyplňte si krátký dotazník

ikona_1_obdélník (1)

Krok 1 - Vyplňte si zábavný dvouminutový dotazník o vaší představě života v penzi, ihned se dozvíte výsledek.

ikona_2_obdélník

Krok 2 - Na základě výsledku dotazníku s vámi náš konzultant osobně upřesní vaše představy a očekávání o penzi, a to v sedmi klíčových oblastech.

ikona_3_obdélník

Krok 3 - Dostanete souhrnný report s vaší cílovou představou života v penzi, s kalkulací potřebných finančních prostředků a s následnými kroky realizace. 

Začněte krokem 1: Vyplňte vstupní obrázkový dotazník. 

Produktové články

Dlouhověkost

Vynález důchodu

Číst více

Dlouhověkost

Krize středního věku jako příležitost

Číst více

Mladá generace

Důležitá zpráva pro mladé: Stačí málo peněz, abyste si našetřili na zajímavý důchod

Číst více

Dlouhověkost

Změny ve spoření na penzi, které se dotknou všech

Číst více

Dlouhověkost

Novinky v důchodech

Číst více

Dlouhověkost

10 mýtů o stárnutí

Číst více

Časté otázky

Zvyšování věku odchodu do penze je nezbytné, aby byl průběžný penzijní systém udržitelný i v budoucnosti. Ostatně již dnes je ve vysokých deficitech. O to více je nezbytné se na penzi připravit samostatně a nespoléhat se na stát. Pomocí našeho konceptu Švýcarská renta si zajistíte možnost odchodu do penze i bez státního důchodu ve věku, který je pro vás optimální, abyste mohla žít podle svých představ i ve stáří.

Spousta lidí se stejně jako vy domnívá, že se penze nedožije. Opak je ale pravda – většina lidí se penze dožije. Pokud se na ni finančně nepřipravíte, budete závislý na státní penzi, která pravděpodobně postačí jen k holému přežití. Pokud jste ale přesto přesvědčen, že se penze nedočkáte, je pro vás a vaši rodinu ideální služba Swiss Protect, která kombinuje finanční zajištění rodiny v produktivním věku a přípravu na penzi.

Tip

Pro efektivní kombinaci spoření na stáří a zajištění příjmů domácnosti v průběhu produktivního života využijte naši službu Swiss Protect.

Privatbankiers

Mám zájem o více informací

Napište nám a získejte optimální řešení přímo pro vás.