Investice a Švýcarsko je ideální spojení. Se Švýcary investujete s jistotou. Ani 6% úrok z vašich úspor není problém. Nechte si sestavit špičkový investiční plán zkušeným investičním konzultantem, vydělávejte na vašich investicích a žijte tak život podle vašich vlastních představ. Swiss Life Select je správná volba pro vaše investice.

 • SL_Icon_Viertel.svg

  Více než 60

  produktových partnerů, mezi nimiž vybíráme nejvhodnější produkty pro vaše potřeby.

 • Finanzen02.svg

  6% výnos

  z vašich úspor a ještě vyšší možný výnos při nastaveném investičním plánu ve švýcarské kvalitě.

 • SL_Icon_Ausgaben.svg

  Jistota

  pro konzervativní klienty, kteří nechtějí čelit investičnímu riziku. Se Švýcary se investuje s jistotou.

SL_B2B_DSC6355_v04

Co nabízíme

Sestavení investičního plánu špičkovými investičními poradci vždy vychází z vašich potřeb a plánů. Vyvážíme vaše investice podle vašeho vztahu k riziku tak, aby dosahovaly nejvyššího možného výnosu s odpovídající jistotou. Nechcete podstoupit žádné riziko? I pro vás máme zajímavé produkty, abyste mohli žít a investovat podle vlastních představ. Víte, jaká investice je nejlepší? My ano.

SL_B2B_DSC7141_v04

Jak probíhá investiční poradenství

Investiční poradenství začíná vždy analýzou vašich potřeb a přání, vaší současné finanční situace a vztahu k investičnímu riziku. S investičním poradcem strávíte dvě až tři příjemné schůzky po jedné až dvou hodinách.

Na základě vašich potřeb a přání váš investiční poradce vybere optimální investiční strategii, abyste dosáhli svých osobních a rodinných cílů. Vybírá ze stovek investičních produktů více než 60 partnerů důkladně prověřených naší investiční komisí. Všichni produktoví partneři tak splňují náročná švýcarská kritéria.

SL_B2B_DSC3903_v03

Investujte s vysokým výnosem do diskontních prodejen

Bez ohledu na růst cen a na ekonomickou situaci lidé musí neustále nakupovat určité zboží v čele s potravinami. To vytváří stabilní investiční příležitost s vysokým výnosem. Jak se k takové investici dostat? Váš investiční poradce vám pomůže, aby byla i takováto investice podle vašich představ. V nabídce má širokou paletu nemovitostních fondů, které se zaměřují na diskontní prodejny. A jejich prostřednictvím můžete bezpečně zhodnotit i své volné finanční prostředky.

SL_B2B_DSC4329_v03

Investujte se stabilním výnosem do českých bytů

Nájemní byt patří mezi bezpečné investice se stabilním výnosem. Váš investiční poradce dokáže ve spolupráci se specializovaným realitním makléřem najít optimální investiční byt, jehož cena v čase bude růst. Zároveň pomůže nalézt spolehlivého a prověřeného nájemníka. V kombinaci se správně nastaveným hypotečním úvěrem pak dosáhnete nadstandardního výnosu s minimálním rizikem.

SL_B2B_DSC5622_v03

Investujte s vysokým výnosem do ETF BlackRock

BlackRock je největším světovým správcem aktiv, kterému svěřují své peníze nejbohatší lidé světa i vlády. Burzovně obchodované fondy (ETF) nabízejí účast na růstu světových akciových i dluhopisových trhů. Prostřednictvím svého investičního poradce tak získáte přístup k nejžádanějším investičním produktům.
Volit můžete z nabídky investičních strategií Best Solution vhodných pro dynamické i vyvážené klienty. K dispozici jsou též specializovaná řízená ETF se zaměřením na dlouhodobou udržitelnost a zodpovědné investování.


Sjednejte si schůzku

Informace o zpracování osobních údajů. *

Vyskytla se chyba. Prosím, zkuste to později.

Zajímavé články o investicích a investování

Investiční poradna

Investice roku 2023: Přehled nejúspěšnějších investičních fondů

Číst více

Blog

Makroekonomické změny vyvolávají otázku, kam výhodně s penězi

Číst více

Investiční poradna

Pár rad, jak se stát milionářem

Číst více

Investiční poradna

Jak překonat inflaci?

Číst více

Blog

Finance pro studium - chcete zajistit budoucnost vašeho dítěte?

Číst více

Investiční poradna

Finanční portfolio je jako ideální šatník

Číst více

Časté otázky

Inflace v posledních letech vyskočila na dlouho nevídané hodnoty. Příčin rychlého růstu cen přitom byla celá řada. V počátcích stála pandemie koronaviru, v rámci níž vlády všude na světě zavíraly své ekonomiky a omezovaly stýkání lidí, včetně uzavírání výrobních podniků. Uzávěry navíc kompenzovaly finanční podporou, díky níž se mezi lidi dostalo množství peněz, které ale vlivem lock-downů neměli kde utratit. Zároveň byla omezena výroba. Po uvolnění trhů tak bylo mezi lidmi hodně peněz, které neměli za co utratit. To je podhoubí pro vysoký cenový růst. Když se k tomu přidala ruská invaze na Ukrajinu, která zvýšila zejména ceny energií v Evropě a ceny potravin celosvětově, bylo téměř nemožné s inflací úspěšně bojovat.

V současné době se ale situace uklidňuje a v roce 2024 by měla být i inflace v České republice pod kontrolou a poblíž 2% inflačního cíle. Situace z minulých let byla výjimečná a její opakování je nepravděpodobné, byť nelze zcela vyloučit.

Dynamické investice s vysokým tržním rizikem dosahují dlouhodobého výnosu kolem 8 %. Ani ty tak dvoucifernou inflaci nedokáží v krátké době porazit. Nicméně akcie vyjadřují podíl na reálné společnosti a spolu s nemovitostními investicemi tak představují reálná aktiva. Jako taková by v několikaletém horizontu měla inflaci nejen dorovnat, ale i překonat a dosahovat vyšších výnosů, než o kolik inflace ohlodá vaše úspory.

U konzervativních investic se výnos odvíjí především od aktuálních úrokových sazeb nastavených centrální bankou. Ty jsou v současnosti nastavené na úrovni, která 6% výnos bezpečně umožňují. S očekávaným poklesem inflace ovšem budou i centrální banky své úrokové sazby snižovat. V důsledku toho poklesnou i výnosy bezpečných, konzervativních investic. Při správném nastavení investičního plánu, který zajistí zkušený finanční poradce, budou tyto investice i nadále dosahovat zajímavých výnosů a mohou přinejmenším ochránit hodnotu vašich úspor.

Pro dlouhodobé zhodnocení peněz je vhodné využívat vyvážené a dynamické investiční strategie, jejichž riziko můžete spolu s vaším investičním poradcem snížit správným nastavením investičního portfolia.

Starost o nájemníka může být někdy skutečně zatěžující. Existují nicméně možnosti, jak se jí vyhnout. Pokud chcete investovat do bytu a sami si obsarat vše, pomůže profesionální výběr nájemníka zkušeným realitním makléřem.

Ani to nemusí být dostačující a jsme si toho vědomi. Proto vás může váš investiční poradce propojit se společností, která za podíl na nájemném obstará vše za vás – od výběru nájemníka, přes komunikaci s ním, po případné vymáhání nezaplaceného nájemného. A samozřejmě se také postará o to, aby vám nájemník byt neponičil, a co poškodí, také nahradil.

Nabízí se také možnost investice do realitních fondů specializujících se na koupi a správu nájemních bytů. I takové má váš investiční poradce ve svém portfoliu prověřených produktových partnerů.

Tip

Máte sestavený investiční plán, ale změnila se vaše rodinná či finanční situace? Spojte se se svým finančním poradcem a investiční plán aktualizujte.